top of page
DJI_0016_edited_edited.jpg

BOMBOSZ

DRONE MAPPING

BOMBOSZ DRONE MAPPING to młoda, gdańska firma, korzystająca z nowoczesnej technologii Bezzałogowych Statków Powietrznych oraz szerokich możliwości fotogrametrii, oparta na wiedzy i doświadczeniu specjalistów wykształconych przez renomowaną Katedrę Fotogrametrii AGH w Krakowie.

Od rozpoczęcia studiów inżynierskich w 2016 roku na Politechnice Gdańskiej, interesowało nas zastosowanie w obszarze geodezji nowoczesnych technologii, zwiększających efektywność codziennej pracy, przy jednoczesnym wzroście rozdzielczości pozyskiwanych danych, uatrakcyjniającym uzyskiwane wyniki. Na pierwszym stopniu studiów zajmowaliśmy się głównie precyzyjnym wyznaczaniem przemieszczeń i deformacji konstrukcji, co także dziś stanowi część obszaru działalności firmy. To tu upatrujemy genezy naszego przywiązania do dokładności oraz szczegółowości, widocznej w tworzonych przez nas modelach 3D czy ortomozaikach.


Proces tworzenia wspomnianych produktów zgodnie ze sztuką, zgłębialiśmy na renomowanej AGH w Krakowie, zdobywając tytuł magistra inżyniera na kierunku Geoinformatyka, Fotogrametria i Teledetekcja, broniąc prace dyplomowe traktujące właśnie

o fotogrametrycznym modelowaniu 3D, opartym na wykorzystaniu BSP.

Pasja do fotogrametrii przerodziła się w BOMBOSZ DRONE MAPPING, a pozyskiwanie wysokorozdzielczych oraz dokładnych geometrycznie produktów, sprawia nam dziś największą satysfakcję!  

Nasz zespół: Informacje

ZESPÓŁ

DJI_0008_edited.jpg

MGR INŻ. ROBERT BOMBOSZ

Ukończyłem studia na dwóch, położonych w przeciwnych krańcach Polski uczelniach, wykonując w międzyczasie obowiązki geodety, co nie tylko pozwoliło mi mieszkać zarówno nad morzem, jak i u podnóża gór, ale przede wszystkim umożliwiło zebranie doświadczenia i zbudowanie kontaktów ze specjalistami. Będąc uprawnionym pilotem Bezzałogowych Statków Powietrznych oraz wykorzystując akademicką wiedzę, popartą doświadczeniem, wypełniam swoje obowiązki zawodowe, realizując równocześnie własną pasję. Najbardziej dumny jestem z wykonanego przeze mnie, z rozdzielczością

2 mm- modelu 3D Pomnika Grunwaldzkiego w Krakowie, zapewniającego mu po burzliwej historii, bezpieczną przyszłość opartą o cyfrowego bliźniaka obiektu.

DJI_0003_edited_edited_edited.jpg

MGR INŻ. PATRYCJA GORGOL

Kończąc studia pierwszego stopnia na Politechnice Gdańskiej, zajmowałam się wyznaczaniem przemieszczeń oraz deformacji niegdyś najdłuższego mostu wantowego w Polsce, zbierając przy tym szereg doświadczeń, wpływających na uwagę przykładaną przeze mnie obecnie do dokładności

i szczegółowości, podczas wykonywania zadań fotogrametrycznych. Przy zdobywaniu tytułu magistra inżyniera na AGH realizowałam natomiast proces fotogrametrycznego modelowania 3D Ratusza Kazimierskiego w Krakowie. Uzyskana 3-milimetrowa rozdzielczość oraz złożoność projektu sprawiły, iż jestem z niego bardzo dumna, a fakt wykorzystania pozyskanego produktu 3D przez mieszczące się w budynku Muzeum Etnograficzne, ukazał cele prowadzenia tego typu prac i napędził decyzję o wejściu w projekt BOMBOSZ DRONE MAPPING!

Nasz zespół: Członkowie zespołu

BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE

DSC_1072 — kopia_kopia.jpg

DJI PHANTOM 4 PRO

Najpopularniejszy wśród geodetów BSP, zapewniający stabilność oraz niezawodność, cechujący się kamerą o mechanicznie regulowanym czasie otwarcia migawki, eliminującym rozmazanie zdjęć, umożliwiający:

- pozyskiwanie zdjęć o rozdzielczości 20MP,

- rejestrowanie filmów w 4K,

- pozostawanie w powietrzu przez 30 minut.

DSC_1093 — kopia_kopia1.jpg

DJI MAVIC AIR 2

Idealny do fotografii, posiadający niewielkie rozmiary, zwinny, lekki, a przez co pozwalający na szersze możliwości lotu bez uzyskiwania zgody w konkretnych strefach geograficznych PAŻP, umożliwiający:

- pozyskiwanie zdjęć o rozdzielczości 48MP,

- rejestrowanie filmów w 4K,

- pozostawanie w powietrzu przez 34 minuty.

Nasz zespół: Członkowie zespołu
bottom of page